• VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
Епидотдел

Відділ профілактичної, організаційно –методичної роботи та епідмоніторингу

Функції та завдання:

Здійснення поточного епідеміологічного нагляду та моніторингу за ВІЛ-інфекцією у місті Києві.

Вивчення динаміки розвитку та поширення епідемії ВІЛ-інфекції в регіоні, оцінка масштабів та прогнозування подальшого розвитку епідемічного процесу, його наслідків, та внесення пропозиції з планування обсягу медичної допомоги та соціальної підтримки ВІЛ-інфікованим.

Організаційно-методичне керівництво та забезпечення координації роботи спеціалізованих відділень закладів охорони здоров’я міста Києва, які є відповідальними за профілактику ВІЛ-інфекції.

Організація просвітницької та профілактичної роботи як серед представників груп високого ризику інфікування ВІЛ (СІН – споживачі ін’єкційних наркотиків, ЧСЧ – чоловіки, які мають секс із чоловіками, РКС – робітники комерційного сексу), так  і серед загального населення.

Організація та проведення конференцій, нарад, семінарів тощо стосовно питань та проблем, що відносяться до компетенції Відділу для медичних працівників, працівників освіти та інших відомств.

 Участь у проведенні соціологічних, дозорних та інших видах досліджень, що мають на меті поглиблене вивчення стану епідемічної ситуації з ВІЛ-інфекції серед різних груп населення,  та результати який можуть бути використані для стратегічного планування відповіді на епідемію ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Структура:

кабінет профілактики ВІЛ/СНІДу;

організаційно-методичний кабінет;

кабінет епідеміологічного моніторингу;

кабінети Довіри.

Кабінет Довіри є спеціалізованим структурним підрозділом Відділу профілактичної, організаційно-методичної роботи та епідеміологічного моніторингу Київського міського центру профілактики та боротьби зі СНІДом Київської міської клінічної лікарні №5, який надає консультативно-діагностичну допомогу населенню щодо тестування на ВІЛ-інфекцію, здійснює забір крові для лабораторного дослідження (як складової частини тестування) та, у випадку функціонування спільно з сайтом антиретровірусної терапії (АРТ) амбулаторно-поліклінічного відділення, надає спеціалізовану медичну допомогу людям, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ).