• VTEM Image Show
  • VTEM Image Show

Відділ моніторингу і оцінки заходів з протидії  епідемії ВІЛ-інфекції

Відділ моніторингу і оцінки заходів з протидії  епідемії ВІЛ-інфекції (далі Відділ МіО) створено на підставі наказу Головного управління охорони здоров’я та медичного забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) від 16.04.2009 р. № 126 «Про забезпечення моніторингу і оцінки ефективності заходів по контролю за епідемією ВІЛ-інфекції/СНІДу у м. Києві».

Відділ МіО є структурним  підрозділом Київського міського центру профілактики та боротьби зі СНІДом Київської міської клінічної лікарні №5 і створений з метою забезпечення контролю за ефективністю заходів з протидії епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу у м. Києві, а також з метою оперативного інформування громади про розвиток епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу у регіоні.

Відділ МіО забезпечує формування регіональної системи моніторингу та оцінки ефективності заходів протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та є складовою національної системи МіО. Серед основних завдань Відділу МіО:

- забезпечення стратегічною інформацією в розрізі проблематики епідемії
ВІЛ-інфекції/СНІДу Київську міську координаційну раду з питань протидії туберкульозу, органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій усіх форм власності та об’єднань громадян, у тому числі міжнародних, для прийняття відповідних рішень;

- розбудова та впровадження міської системи моніторингу і оцінки заходів з протидії епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу;

- визначення пріоритетів політики м. Києва з моніторингу і оцінки заходів, спрямованих на протидію поширення епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу;

- координація збору даних у сфері протидії епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу для розрахунку індикаторів та оцінки ефективності відповідних заходів;

- подання звітів про стан протидії епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу у м. Києві

Фахівці Відділу МіО, в межах компетенції надають рекомендації та беруть участь у розробці заходів щодо протидії епідемії, здійснюють дослідницьку та просвітницьку діяльність, готують аналітичні звіти та інформаційні огляди, тощо.

Діяльність Відділу МіО регламентована наступними нормативно-правовими документами:

1. Наказ Головного управління охорони здоров’я та медичного забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) від 16.04.2009 р. № 126 «Про забезпечення моніторингу і оцінки ефективності заходів по контролю за епідемією ВІЛ-інфекції/СНІДу у м. Києві»

2. Постанова Кабінету міністрів України від 28.12.2011 року № 1349 «Про єдину систему моніторингу та оцінки ефективності заходів, спрямованих на запобігання поширенню епідемії ВІЛ-інфекції».

3. Наказ Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань від 15.01.2015 р. №2 «Про затвердження Плану моніторингу та оцінки ефективності виконання Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014 - 2018 роки»

4. Закон України "Про затвердження Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014 - 2018 роки" (Закон N 1708-VII) від 20 жовтня 2014 року N 1708-VII

Працівники відділу:

Жанна Антоненко           - завідувач відділом, вища медична освіта. За освітою лікар-педіатр. Має спеціалізацію з організації і управління охороною здоров’я. Працює у Київському міському центрі профілактики та боротьби зі СНІДом з 1999 року.  

Оксана Горбачук – соціолог, вища освіта. Спеціаліст з інформаційно-аналітичної роботи. Має спеціалізацію з психології.  Працює у Київському міському центрі профілактики та боротьби зі СНІДом з 2010 року.

Кирил Гродзевич – технічний співробітник, адміністратор сайту, вища технічна освіта. Має спеціалізацію з комп’ютерних мереж. Працює у Київському міському центрі профілактики та боротьби зі СНІДом з 2010 року.